جنگل رقصان ؛جاذبه ترسناک و متفاوت روسیه

به گزارش مدرسه سما، اگر شما هم جزو کسانی هستید که نام جنگل برایتان تداعی گر تاریکی و وحشت است، مطمئن باشید که جنگل رقصان روسیه می تواند شما را بیشتر از هر جنگلی وحشت زده کند.

جنگل رقصان ؛جاذبه ترسناک و متفاوت روسیه

وجود جاهای دیدنی از جمله موزه اقیانوس جهان و جنگلی عجیب و زیبا با درخت های پیچ خورده رقصان که اسرارآمیزتر از تمام جنگل های جهان، در پارک ملی Coronian Spit جا خوش نموده و هر سال گردشگران زیادی را برای تماشای خود به کالینینگراد روسیه می کشاند.

جنگل رقصان روسیه، جنگل منحصر به فردی است که شاید در هیچ جای زمین نتوانید مشابه آن را پیدا کنید. در این جنگل که به جنگل فرفری هم معروف است، تا چشم کار می نماید درختان کاج در خود پیچیده ای می بینید که بدون هیچ الگوی ثابتی دور خود چرخیده اند و محققان را انگشت به دهان گذاشته اند.

در سال های اخیر پژوهشگران زیادی سعی نموده اند روی دلیل رشد عجیب این درخت ها در این مکان خاص مطالعه نمایند اما این مطالعات تا به حال به نتایج قطعی نرسیده است.

شاید عجیب ترین ویژگی این درختان آن باشد که همه آنها درست از یک مرحله، دستخوش تغییر می شوند اما در ادامه راستا رشدشان، شکل های متفاوتی پیدا می نمایند.

این کاج های 20ساله ممکن است شما را یاد درختچه های مینیاتوری ژاپنی (بونسای) بیندازند، اما گونه آن ها هیچ ربطی به این درختچه ها ندارد. از این گذشته، در میان این درخت مواردی از رشد طبیعی هم دیده می گردد و به همین دلیل نمی توان رشد عجیب درخت های فرفری را به گونه خاص آنها ربط داد.

درباره این درختان نظریه های تایید نشده زیادی منتشر شده است. یکی از این نظریه ها آن است

که همه این درخت ها در اثر وزش یک باد بسیار قوی به این شکل درآمده اند.

اما نظریه های دیگری هم وجود دارد که روی وجود یک میدان مغناطیسی قوی در سطحی از این جنگل تاکید می نماید.

نظریه دیگر با کمی تغییر، اشاره به برخورد انرژی های مثبت و منفی در این منطقه از کره زمین دارد اما عده ای هم معتقدند که شکل خاص این جنگل به دلیل مسائل زمین شناسی و جنس خاص و بی ثبات خاک آن به وجود آمده است.

منبع: گردشبان

به "جنگل رقصان ؛جاذبه ترسناک و متفاوت روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل رقصان ؛جاذبه ترسناک و متفاوت روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید