اندونزی خواهان برگزاری نشست فوری آسه آن شد

به گزارش مدرسه سما به نقل از خبرگزاری رویترز، جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی امروز آدینه خواهان برگزاری نشست کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) برای آنالیز تحولات میانمار شد.

اندونزی خواهان برگزاری نشست فوری آسه آن شد

رئیس جمهور اندونزی در سخنان امروز خود خواهان احیای دموکراسی و توقف خشونت در میانمار شد و از سران کشورهای جنوب شرقی آسیا خواست تا نشستی را برای بحث درباره شرایط میانمار برگزار نمایند.

جوکو ویدودو در این باره گفت: من بلافاصله با سلطان برونئی به عنوان رئیس آسه آن تماس می گیرم تا در اسرع وقت نشستی برای بحث در خصوص بحران میانمار برگزار کنیم.

برونئی در حال حاضر رئیس نشست 10 نفره کشورهای جنوب شرقی آسیا است.

این در حالی است که در ادامه ناآرامی ها و درگیری معترضان با پلیس و نیروهای امنیتی میانمار تا کنون حدود 140 نفر کشته شده اند.

تام اندروز (Tom Andrews) گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور میانمار پیشتر با صدور بیانیه ای که به شورای امنیت ارائه شد، اعلام نمود که نظامیان ارتش میانمار احتمالاً درحال ارتکاب جنایت علیه بشریت هستند.

در بیانیه صادره از سوی گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور میانمار آمده بود که این جنایات شامل قتل، ناپدید کردن، اعدام، شکنجه، حبس و نقض قوانین و اصول حقوق بین المللی بوده است.

لازم به ذکر است، ارتش میانمار روز یکم فوریه با انجام یک کودتای نظامی آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم این کشور را از قدرت خلع و با تشکیل یک شورای نظامی اداره امور این کشور آسیایی را در دست گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اندونزی خواهان برگزاری نشست فوری آسه آن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی خواهان برگزاری نشست فوری آسه آن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید